Wydarzenia branżowe
| po | wt | śr | cz | pi | so | ni | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| 19 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 20 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 22 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |
<script language="javascript1.2" type="text/javascript">
//
document.write('<scr'+'ipt src="http://my.adocean.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/ad.js?id=nwVLm1lamBqjoH3shcYf.XRJj36CXQ_oLzxBkFHFvpD.27" language="javascript"></scr'+'ipt>');
//]]>
</script>
Huta Stalowa Wola/LiuGong - Impas przełamany
atbPrzejęcie cywilnej części Huty Stalowa Wola ma kosztować chińskiego producenta ponad 250 mln zł (choć cena ta może jeszcze wzrosnąć). Znacznie więcej LiuGong zamierza zainwestować po zrealizowaniu transakcji. Zakup Huty bardzo dobrze współgra z długofalową strategią rozwoju chińskiego producenta, który chciałby z HSW uczynić centrum ekspansji swoich maszyn budowlanych na obszarze b. ZSRR i Ameryki Północnej oraz ważny przyczółek w UE. Powołanie europejskiego centrum rozwojowego chińskiego koncernu oraz ośrodek dystrybucji sprzętu, wiążą się z potężnymi nakładami na badania, budowę nowych hal i zakup nowoczesnego wyposażenia, które zdaniem „Rzeczpospolitej” mogą przekroczyć 1,2 mld zł.
Jednym z celów transakcji jest stworzenie solidnych podstaw do ekspansji eksportowej produktów ze Stalowej Woli. Szczególnie dobre perspektywy rysują się w segmencie spycharek gąsienicowych, których czołowy chiński producent dotąd nie produkował. Przyszły właściciel powinien bowiem zapewnić dostęp do dotychczas nieosiągalnego dla HSW ogromnego rynku za Wielkim Murem, globalnej sieci dystrybucji LiuGong (około tysiąca partnerów handlowych w 80 krajach na całym świecie), jak również pozyskanie wiedzy w dziedzinie logistyki i produkcji w znacznie większej skali.







